Nedaudz savādāks trīsslāņu parkets.

Ir pierasts, ka trīsslāņu parkets uz grīdas izskatās pēc klasiska parketa, ieklāta taisnā rakstā. Dažreiz cilvēki izvēlas diagonālo (slīpo) ieklāšanu, kas neapšaubāmi padara telpu vizuāli interesantāku. Tad vēl ir tā saucamais raksts „dēlī”. Taču ražotāji arvien vairāk sāk veidot interesantus trīsslāņu parketa veidus, lai būtu iespēja arī ar šo materiālu padarīt grīdu īpašu un vienreizēju. Šoreiz apskatīsim tikai dažus no iespējamajiem rakstu un izmēru veidiem.

Thermoesche mezzo


Dažādiem ražotājiem trīsslāņu parketa dēļa izmēri atšķiras, tomēr klasiskā dēļa izmērs ir aptuveni 2200x180x14mm (parketa rakstam).

Dēļa garumam īpašas nozīmes nav, toties platumam gan- jo platāks būs dēlis, jo vairāk viņš būs pakļauts deformācijas iespējām, tāpēc ļoti labu risinājumu piedāvā tāds ražotājs, kā „Boen”, viņu ražotā dēļa platums ir 139mm (parketa rakstam).
Pie interesantajiem izmēriem var arī pieskaitīt „Haro” trīsslāņu parketa dēļus ar izmēru 996×120. Šie, gandrīz metru garie dēļi ir pieejami ar fāzīti no četrām pusēm un ļoti labi iederas jebkurā interjerā.
Parquet toscana
Viens no interesantākajiem ir tā saucamais „Holandiešu raksts”. Cilvēkiem vienmēr ir paticis izvēlēties „pītos rakstus” un šis ir uzskatāms par vienu no klasikas veidiem, kas nu ir pieejams arī trīsslāņu parketa izpildījumā. Iegādājoties šo veidu ir svarīgi veikt pareizus kvadratūras aprēķinus un arī pati ieklāšana būs nedaudz sarežģītāka, taču rezultāts ir tā vērts.

Par interesantu var arī nosaukt „Kare” veidu, kurš ir ļoti iecienīts Skandināvijas valstīs, tieši koka un guļbūvju tipa mājās. Pateicoties virsējās kārtas izskatam tas iederas koka interjēros, bet šādi zāģētu koku praktiski nav iespējams nonēsāt.
karre carre
Vācijā un Beļģijā lielu atzinību ir ieguvis „kuģa klāja dēlis”. Atšķirībā no parastā dēļa raksta šim veidam ir maliņa no cita koka sugas. Vizuāli tas izceļ katru grīdas līniju, tomēr tam ir arī praktiskā nozīme, šaurā maliņa pasargā dēli no deformācijas, kā arī gadījumos, ja izveidojas neliela sprauga, pateicoties krāsu atšķirībai tā nav pamanāma. Tāpat šiem dēļiem galos ir it kā aizdarītas skrūvju vietas, kas neatstāj nekādas šaubas par to, ka šī nebūtu grīda no masīvkoka.
maple-can-shipsplank-with-dark-seams.jpg merbau-shipsplank-with-light-seams.jpg oak-shipsplank-with-dark-seams.jpg

Ja Jūs ir ieinteresējis kāds no šiem materiāliem, vai to ieklāšana- sazinieties ar Gridasmeistaru un mēs labprāt Jums palīdzēsim.
www.gridasmeistars.lv

Komentēts: 1-reiz

  1. sveiki!
    vai trīslāņu parkets ir apvienojams ar silto grīdu?
    paldies.

    jānis | 6. Mar, 2009 | Reply

Rakstīt komentāru