Korķa ieklāšanas instrukcija no Wicanders

Saliekamo korķa grīdu segumu
SERIES 100, SERIES 1000, SERIES 300, SERIES 3000
UZKLĀŠANAS INSTRUKCIJA

Pirms darbu uzsākšanas:
WICANDERS grīdas uzglabājiet sausā, ventilējamā telpā to oriģināliepakojumā. WICANDERS saliekamās grīdas var tikt uzklātas praktiski visās telpās, izņemot vannas istabas, saunas un līdzīgas telpas, kas ir pastāvīgi mitras. Nesāciet darbu, ja par kaut ko šaubāties vai ir kādi neskaidri jautājumi. Ja atbildi nevar atrast instrukcijā, konsultējaties ar WICANDERS vai IPOCORK izplatītājiem. WICANDERS saliekamās grīdas brīvi guļ uz eksistējošā pamata. Tās nav ne jālīmē, ne citādi jāsasaista ar to. Paneļus savieno savā starpā ar lock sistēmas palīdzību.

korkis03.jpg


1. Esošās grīdas virsmas sagatavošana
Betona grīdas
Uz betona grīdas izveidojiet mitruma barjeru, uzklājot vienu kārtu polietilēna plēves ar pārklājumu 20cm un 5cm uzlaidumu uz augšu pa sienu. Uz betona ar augstu mitruma saturu uzklājiet divas plēves kārtas perpendikulāri vienu otrai. Pārliecinieties, lai zem plēves nenokļūst kāds gruzītis, kas varētu sabojāt plēvi, jo tādā gadījumā mitrums, kas izkļūs caur šo vietu, sabojās grīdu. Ieteicamais grīdas nelīdzenums ir 2mm uz 700mm vai 4mm uz 2000mm. Jāatceras, ka plēve ir tikai līdzeklis, lai varētu ieklāt grīdu uz neizžuvuša betona, bet nepalīdzēs, ja betons būs mitrs pastāvīgi . WICANDERS un IPOCORK grīdām nav vajadzīga starplika, jo tā jau ir iestrādāta rūpnīcā.
Koka grīdas
Ja grīda līdzena, nekāda papildus sagatavošana nav vajadzīga, ja nē – noklājiet to ar saplāksni, grīdas reģipsi vai skaidu plāksni. Koka grīdām polietilēna plēve nav vajadzīga.
2. Grīdas pozicionēšana
Ja iespējams izvēlieties paneļu orientāciju telpā gaismas krišanas virzienā. Tad izmēriet grīdu un, ja izrādās, ka pēdējā rindā flīzīšu platums iznāk mazāks kā 10cm, būs jāpiegriež arī pirmā rinda, lai kompensētu trūkstošos centimetrus (2. Zīm.).
3. Uzklāšana
WICANDERS saliekamās grīdas jāaklimatizē to oriģinālajā iepakojumā telpā, kur notiks uzklāšana vismaz 48h pirms darbu sākšanas. Telpas temperatūrai jābūt vismaz 18 o C un gaisa mitrumam robežās no 40-60%. WICANDERS grīdas ir materiāls, kura dabīgo toņu dažādās nokrāsas ir tā neatņemama un pievilcīga iezīme. Lai panāktu vislielāko efektu, pirms uzklāšanas ieteicams izkārtojiet paneļus uz grīdas. Pārbaudiet, vai siena ir pietiekoši taisna, lai grīdlīste nosegtu izplešanās spraugu. Ja tā nav, pirmā paneļu rinda būs jāpiegriež. To dara sekojoši. Salieciet pirmās divas rindas. Vieglāk tos montēt liekot paneļus ar gropi uz istabas vidu, bet var rīkoties arī otrādi. Sāciet jaunu rindu ar paneļa galu, kas paliek pāri no iepriekšējās, ja vien tas nav īsāks par 5 cm (4. zīm.). Šāds uzklāšanas veids ievērojami taupa materiālu. Novietojiet saliktās rindas pie sienas, pārnesiet sienas kontūru uz pirmās paneļu rindas, noņemiet to, nogrieziet lieko un salieciet to atpakaļ. Turpiniet grīdas likšanu tālāk.
Atcerieties! Uzklājot WICANDERS saliekamās grīdas gar sienām, kā arī ap jebkuru satikto šķērsli atstājiet 10mm izplešanās spraugu, ievietojot tur uz uzklāšanas laiku ķīlīšus. (3. zīm.). Piezāģējiet durvju stenderes tā, lai paneļi iet tām apakšā. Ja grīda tiek uzklāta blakusistabās, arī starp tām izveidojiet 10mm izplešanās spraugu, ko nosedziet ar profilu (6. zīm.). Ķīlīšus izņemiet pēc darba beigšanas.

zim1.jpgzim2.jpg

zim3.jpgzim4.jpg

zim5.jpgzim6.jpg

4. Šķēršļu apiešana
Ja paneļa gals satiek cauruli, izurbiet vai izgrieziet panelī caurumu par 5-10mm lielāku, kā caurules diametrs, pārgrieziet šai vietā paneli uz pusēm kā parādīts (5. zīm.). Pielīmējiet nogriezto paneļa daļu atpakaļ. Ja caurule iet caur paneļa vidusdaļu paralēli panelim, pēc caurumu izurbšanas vai izgriezšanas, izdariet griezumu 45o leņķī uz urbuma vietu no abām pusēm. Ielieciet paneli vietā un pielīmējiet izgriezto daļu atpakaļ. Atcerieties, ka nekas nedrīkst ierobežot saliekamo grīdu. Tai ir jābūt iespējai izplesties par 10mm. Spraugas nosedziet ar grīdlīsti, vai mēbeļu dekoratīvo paneli. Grīdlīstes nostipriniet pie sienas, nevis pie grīdas.
5. Apstrāde un kopšana

  • WICANDERS ar vinilu saliekamās grīdas

* Notīriet tikko ieklāto grīdu ar mitru lupatu. Ja grīda darbu laikā ļoti sasmērēta pielietojiet Wicanders Clean šķīdumu, kur 5 litros ūdens izšķīdināti 50-100ml līdzekļa. Izvairieties no pārlieka ūdens daudzuma uz grīdas.
* Kad grīda pilnīgi nožuvusi uzklājiet vasku Wicanders Floor Dressing. Tā pielietošana garantē Jūsu grīdas lielisku ārējo uzskatu ekspluatācijas laikā. Pietiek, ja grīdas atjaunošanu ar Wicanders Floor Dressing veic reizi pusgadā. Pievērsiet uzmanību, ka atkārtoti to uzklājot, nepieciešams vispirms labi notīrīt grīdu ar Wicanders Clean. Ja vaska kārta ir ļoti bieza, to varēs noņemt ar Wicanders Power Strip, bet šo darbu vislabāk uzticēt profesionāļiem.
*Iknedēļas, jeb ikdienas uzkopšanai izmantojiet mazgājošo līdzekli Wicanders Clean, kā aprakstīts augstāk.

  • Ipocork WRT un Wicanders WRT saliekamās grīdas

Grīdas papildus apstrāde nav nepieciešama. Iknedēļas, jeb ikdienas uzkopšanai izmantojiet mazgājošo līdzekli Wicanders Clean, kā aprakstīts augstāk.
6. Ieteikumi ekspluatācijā
* Neklājiet uz grīdas paklājus, kuriem apakšpuse ir klāta ar lateksu vai ir gumijota, jo tie var neatgriezeniski sabojāt jūsu grīdu.
* Nekad neizmantojiet mazgāšanas līdzekļus, kuri satur abrazīvas vielas vai atšķaidītājus.
* Izmantojiet kvalitatīvus un efektīvus kājslauķus pie ārdurvīm.

Rakstīt komentāru