Ātrais risinājums

Mēs vienmēr atbalstam kārtīgu un kvalitatīvu darbu, bet dažreiz ir situācijas vai apstākļi, kad ir nepieciešams maksimāli ātrs un lēts risinājums. Piemēram, ja dzīvoklis tiek īrēts uz neilgu laiku, vai, ja finansiālu vai kādu citu apsvērumu dēļ ir doma tikai veikt nelielu kosmētisko remontu. Parasti šādos gadījumos cilvēki pārkrāso griestus, pašu spēkiem pārlīmē tapetes, bet ar grīdu pašu spēkiem tikt galā viņiem neizdodas. Šis ir stāsts par vienu no tādiem gadījumiem:

Kā redzams attēlā, šī ir veca, krāsota dēļu grīda. Parasti šādā situācijā mēs ieteiktu dēļus restaurēt (noslīpēt un nolakot vai noeļļot), bet tā kā šis ir īrēts dzīvoklis, tad pasūtītājs nevēlējās veikt tik lielus ieguldījumus. Piemērotākais risinājums šajā situācijā bija izvēlēties „peldošo” grīdas segumu. Jāpiezīmē, ka dēļi bija vietām diezgan nelīdzeni un šī grīda, protams, neatbilda vispārējām ieklāšanas prasībām, tāpēc, kā apakšklājs tika izvēlēts visbiezākais no pieļaujamajiem materiāliem – Izoplate (7 mm).

Kā grīdas segums tika izvēlēts salīdzinoši lēts „Classen” firmas lamināts. Lai telpu padarītu gaišāku tika ņemts oša koka dekors divjoslu rakstā. Visbiežāk sastopamie lamināta raksti ir „parketā” un „dēlī”, bet divjoslu raksts padara lamināta grīdu nedaudz interesantāku. Ņemot vērā to, ka arī sienas šajā gadījuma nebija īpaši taisnas, tika izvēlētas PVC (plastmasas) kājlīstes. Rezultātā dažu stundu laikā istaba ieguva jaunu izskatu.

Daži padomi: Ja grīda ir nelīdzena( dēļi, betons bez pašizlīdzinošās kārtas utt) tad kā apakšklāju vislabāk ir izmantot kādu no biezākajiem materiāliem, tā piemēram Izoplate spēj izlīdzināt 3-4 mm lielus nelidzenumus, savukārt plānie materiāli dos tikai skaņas izolāciju. Jāņem vērā, ka lamināta raksts „parketā” vizuāli padarīs telpu plašāku, bet raksts „dēlī” vienmēr izskatīsies dabīgāk.
Plastmasas(PVC) kājlīstes ir vieglāk uzlikt uz nelīdzenām sienām, bet laminētas (MDF) izskatīsies labāk un tuvāk laminātam.

Komentēts: 7-reiz

 1. izoplate? kas tas īsti būtu tāda? 🙂

  Edgars Koroņevskis | 4. Apr, 2008 | Reply

 2. Izoplate ir materiāls, kurš tiek ražots sapresējot koka putekļus – pateicoties šai tehnoloģijai tiek iegūts 7mm biezs materiāls, kurš kalpo par ļoti labu izolāciju peldošajām grīdām. Tā kā ieklātais, virsējais materiāls veido vienmērīgu spiedienu, izoplates apakšējā daļa pieņem melnās grīdas formu atstājot virsējo kārtu nemainīgi taisnu!

  Grīdasmeistars | 6. Apr, 2008 | Reply

 3. paldies par atbildi. raksts tiešām ir interesants un internet žurnāls kopumā ir saistošs, tā tik turēt.

  Edgars Koroņevskis | 8. Apr, 2008 | Reply

 4. Ļoti nelīdzenām grīdām var likt arī biezāku.Šis materiāls ir līdz 12 mm biezs.Var likt arī uz betona grīdām un kalpos arī kā siltuma izolācija.
  Šo tehnoloģiju izmantojām jau 2005.gadā kopmītnes pārbūvējot par daudzzīvokļu ēku.Tikai jāatceras, ka pamatnei ir jābūt sausai.Ļoti labi izmantojams, ja uz lāgām liek dēļu grīdas, kā starplika, lai nečīkst.

  Roze | 22. Mai, 2008 | Reply

 5. Vai visas tapetes drīkst krāsot?

  SketchUp | 1. Feb, 2009 | Reply

 6. loti interesanti, paldies

  online | 21. Mar, 2010 | Reply

 7. Sveiki,
  gribās šo ātro risinājumu pielietot, varbūt pa šiem gadiem ir kaut kas mainījies tehnoloģijā? Un kopā ar apakšklāju gribējās aŗi padarīt grīdu nedaudz siltāku, līdz ar to – ideja ir klāt 2 kārtās isoplaat 7mm biezo loksni, bet vai tā būs labi? Siltuma ietaupījums protmas ir niecīgs attiecībā uz biezuma palielināšanu, taču tā liekas vienīgā saprātīgā ideja un līmenis arī atļautu klājot uz vecās koka grīdas. Vismaz elpojošs risinājums un izlīdzinātu vecās grīdas nelīdzenumus.

  Mārcis | 23. Dec, 2014 | Reply

Rakstīt komentāru