Trīsslāņu parketa ieklāšanas instrukcija no Tarkett

untitled.bmp

 

Ieklāšana:
Parketu var ieklāt, ja grīdas pamatne ir gluda, bez bojājumiem, sausa un tīra. Temperatūrai telpā jābūt vismaz 18°C. Pirms un pēc ieklāšanas, kā arī tās laikā relatīvajam gaisa mitrumam telpā jābūt robežās no 30 līdz 60 procentiem. Izmēriet gaisa mitrumu ar higrometru. Ja tas ir augstāks vai zemāks nekā norādīts iepriekš, tad relatīvais gaisa mitrums telpā jāregulē, veicot mitrināšanu vai sausināšanu. Šīs pašas prasības attiecas arī uz telpu, kurā uzglabājat parketa dēlīšus. To iepakojumu atveriet ne ātrāk kā tieši pirms ieklāšanas.
Pamatnes materiāls:
Ieklājot dabīgi kustīgo parketu, jāizveido pamatne, lai parkets būtu gluds un neskanētu staigājot. Pamatnei izmantojiet ilgmūžīgu materiālu. Parketa koksne ir cieta, tādēļ ir svarīgi izveidot triecienslāpējošu pamatni. Šim nolūkam ir paredzēti mūsu produkti „Tarkofoam”, „Cellfoam”, „Tarkoflex”, „Tuplex” un „Tarkoflex Light”.

Neaizmirstiet ūdensnecaurlaidīgo plēvi:
Lai aizsargātu parketu pret mitrumu, tā noteikti jāpārklāj ar ūdensnecaurlaidīgu plēvi – noturīgu 2 mm biezu politēna kārtu. Ūdensnecaurlaidīgo plēvi klāj, laižot pāri malām vismaz 200mm platu joslu vai nostiprinot ar līmlenti. „Tarkett” piedāvā kompleksu risinājumu – „Tarkoflex” un „Tarkoflex Light”, kas aptver gan apakšslāni, gan ūdensnecaurlaidīgo plēvi.

Daļēji piestiprinātais segums:
Savu jauno parketu varat klāt tieši uz vecās grīdas, nav svarīgi, vai tas ir parkets, vai vinila grīdas segums. Izvēloties profilu „Ultraloc”, Jums vajadzēs rokas zāģīti un ieklāšanas klucīti. Izvēloties „Combiloc”, nepieciešams tikai rokas zāģītis. „Ultraloc” un „Combiloc” maksimālais ieklāšanas laukums ir 12×20 m. Pēc padoma un ieklāšanas pamācības jautājiet pārdevējam.

Pielīmēšana pie grīdas pamatnes:
Ieklājot grīdu, kuras laukums lielāks par 250m2, nedrīkst lietot nepiestiprinātā grīdas seguma metodi. Parkets ir jāpielīmē pie grīdas pamatnes. Tas attiecas arī uz sarežģītākiem uzdevumiem, kā, piemēram, īpaša dizaina grīdu ieklāšanu. Skatieties atsevišķo lietošanas pamācību parketa pielīmēšanai.

Parketa apsilde:
Drīkst izmantot apsildes sistēmas, kurās siltuma nesējs ir ūdens, vai arī tādas elektriskās sistēmas, kurām ir automātiskā siltuma regulēšana un kuras siltumu sadala vienmērīgi pa visu grīdu. Ieklāta parketa virsmas temperatūra nedrīkst pārsniegt 27°C. Apsildi var veikt jebkura biezuma parketam. Apsildot parkets var kustēties un tajā var rasties plaisas. Apsildāmām grīdām īpaši nav ieteicams izmantot dižskābarža un kļavas parketu. Ieklājot parketu virs apsildes sistēmas, dēlīši jānovieto paralēli telpas garākajai sienai un pie sliekšņiem jāatstāj sprauga, t. i., dažādu telpu parketa dēlīši nedrīkst saskarties. Lielākā grīdas laukuma parkets jāieklāj, atstājot spraugas, kur tas var izplesties. Konkrētāk jautājiet parketa pārdevējam!

Rakstīt komentāru