Padomi no Quick-Step

Kādu krāsu kombināciju izvēlēties?
Krāsas ir galvenais, kas veido noskaņu jūsu interjerā. Ir svarīgi, lai jūs izvēlētos pareizo krāsu kombināciju. Krāsa, gaisma un telpa lielā mērā ietekmē viena otru. Grīdas, griestu un sienu krāsojums būtiski iespaido jūsu optisko uztveri un nosaka telpas radīto iespaidu uz cilvēku. Jūs varat padarīt telpu plašāku, mazāku, platāku, šaurāku, garāku, augstāku, gaišāku vai siltāku.

sfeer02.jpg

Kādu krāsu izvēlēties grīdai?
Jūs izvēlaties kādu konkrētu grīdas segumu ne tikai praktisku iemeslu dēļ, bet arī tādēļ, ka jums labāk patīk kāda noteikta krāsa. Izvēloties grīdas krāsu, jums jāņem vērā vēlamais galarezultāts un citu eksistējošo vai ieplānoto krāsu elementu iespaids uz interjeru. Šīs kombinācijas radītais efekts būs vairāk, nekā atsevišķu tās elementu summa. Visai telpai tiks piešķirts gluži citāds izskats, nekā pirms tam. Katra telpa ir atšķirīga un tai ir nepieciešama īpaša pieeja atkarībā no vēlamā galarezultāta.

Efekts, kuru rada grīdas, griestu un sienu krāsu kombinācija.
1.gif Tumšas krāsas grīda kombinācijā ar palēkām sienām un griestiem paplašina telpu.
2.gif Tumšas krāsas grīda kombinācijā ar tumšiem griestiem paplašina un pazemina telpu.
3.gif Tumšas sienas istabā ar gaišu grīdu un griestiem radīs uzsvaru uz horizontālajām līnijām.
4.gif Gaiši griesti, grīda un gala siena: telpa kļūst šaurāka, dziļāka un augstāka.
5.gif Tumša gala siena, blāvas sānu sienas un grīda samazina telpas dziļumu.
6.gif Gaiši griesti, tumša grīda un tumšas sienas radīs pagraba iespaidu (gaišums tikai virs jūsu galvas).
7.gif Gaiša grīda, gaiša gala siena, tumšas sānu sienas un tumši griesti radīs tuneļa efektu.
8.gif Ja visas virsmas būs krāsotas tumšos toņos, tās zaudēs savu formu.
9.gif Istaba ar gaišu grīdu un sienām rada plašuma iespaidu. Pārāk daudz blāvu krāsu padarīs telpu aukstu un bezpersonisku.

Vispārēji ieteikumi
a) Kādu krāsu izvēlēties grīdai: blāvu vai tumšu?
Gaišas krāsas paplašina telpu, bet tumšas liek tai izskatīties mazākai. Tas ir vispārzināms fakts, taču kā to iespaido grīdas krāsa?
Blāvas grīdas:
Ja jūs vēlaties tumšu telpu padarīt nedaudz gaišāku, jums grīdai jāizvēlas blāva krāsa. Blāvs krāsojums atstaro gaismu. Tas padarīs istabu gaišāku un optiski paplašinās to. Blāvas krāsas iedveš skaidrību un mieru – telpā it kā apstājas laika plūdums. Kopā ar vēsu sienu krāsojumu šāda telpa radīs atsvaidzinājuma efektu. Taču nepārspīlējiet: ziemeļu un rietumu pusē ir spēkā sekojošais: jo gaišāka būs grīda, jo vēsāka būs telpas gaisotne. Tumšas mēbeles ļoti labi saskan ar gaišu grīdu un rada pārsteidzošus efektus. Papildus tam blāvu grīdas krāsojumu var kombinēt ar visdažādākajām krāsu paletēm.
Tumšas grīdas:
Tumšas grīdas ir ideāls pamats kontrastu veidošanai. Tās iespējams perfekti kombinēt ar gaiša krāsojuma sienām vai citiem tumša krāsojuma elementiem un priekšmetiem, kurus nepieciešams izcelt. Izvairieties no spilgti balta krāsojuma un labāk izvēlieties balto pustoni, piemēram, pelēkbalto vai tonētu balto krāsu. Jūs varat nedaudz iedzīvināt telpu izvietojot tajā krāsainus interjera elementus. Pārāk daudz tumšu krāsu radīs nospiedošu gaisotni, kurā būs maz gaismas un pacilātas noskaņas.
b) Kā radīt plašuma iespaidu?
Jūs varat radīt plašuma iespaidu kombinējot skaidru, gaišu grīdu ar gaišām sienām. Gaišākas un vēsākas krāsas padarīs telpu šķietami plašāku. Tumšākas un siltākas krāsas padarīs telpu mazāku un mājīgāku.
Quick-Step® Perspective kolekcijā jūs varat izvēlēties plātnes ar V-veida gropi tikai garākajā malā, vai arī kā garākajā, tā īsākajā malā. Lai optiski paplašinātu telpu, mēs iesakām izmantot plāksnes ar V-veida gropi garākajās malās. Tas radīs telpas dziļuma efektu. Ieklājiet V-veida gropes gaismas krišanas virzienā, lai šo efektu vēl vairāk pastiprinātu.
Elegance grīdas segumu kolekcija būs ideāli piemērota, ja jūs vēlaties telpu optiski paplašināt. Elegance grīdas segumos izmantotas šauras triju dažādu garumu plāksnītes. Tas ļaus jums radīt vēl spēcīgāku plašuma efektu, nekā izmantojot platākas seguma plāksnes ar vienādu garumu.
Ļoti būtiski ir arī saskaņot grīdas toni ar grīdlīstes krāsojumu. Grīda šķitīs plašāka, ja grīdlīstes būs vienā krāsā ar grīdas segumu. Spēkā ir arī pretējs efekts: grīdas platība šķitīs mazāka, ja grīdlīstes būs vienā krāsā ar sienām.

c) Mēbeļu un grīdas krāsu saskaņa
Sekojiet tam, lai Jūsu grīdas krāsa būtu vai nu divus toņus gaišāka vai krietni tumšāka par jūsu mēbeļu tonējumu. Grīda un mēbeles no vienas koksnes šķirnes un vienādos krāsu toņos būs saskanīgas tikai tad, ja uz grīdas zem mēbelēm atradīsies kontrastējošas krāsas paklājs.
Uz neitrālas krāsas grīdas, piemēram, lakota ozolkoka, jums nav jābaidās izvietot mēbeles no dažādām īpaši tumšām koku šķirnēm, piemēram, palisandra vai riekstkoka. Vieglas baltas krāsas mēbeles arī radīs patīkamu iespaidu.
Gaišu koksnes šķirņu mēbeles kombinācijā ar blāvām sienām un gaišu grīdas segumu radīs telpā mierīgu, rāmu gaisotni. Tā ir droša pieeja, taču jūs riskējat izveidot neinteresantu interjeru. Pārāk daudz līdzīgu toņu rada monotonu noskaņu.

d) Kādu noskaņojumu spēj radīt katrs konkrētais grīdas krāsojums?

Grīdas dzeltenīgos smilškrāsas toņos.
Dzeltenīgi smilškrāsas toņi rada siltuma un mājīguma sajūtu, iedveš optimismu. Ozolkoka, priedes vai kļavas koka grīdas padarīs siltāku tumšu telpu.
Oranžsarkana tonējuma grīdas segumi
Šādas grīdas rada telpā ļoti siltu gaisotni. Šis krāsas tonis bieži tiek kombinēts ar dzelteniem gaismas efektiem.
Brūni grīdas segumi
Brūns grīdas tonis, jo īpaši – grīdām, uzsver mūsu saistību ar zemi. Salīdzinājumā ar sienām, tam vienmēr ir jāpaliek fonā. Brūno krāsu veido vairāki citi krāsu toņi un tas nozīmē, ka brūno iespējams kombinēt ar daudzām citām krāsām. Brūnais tonis nav drūma krāsa; tas ir daudzpusējs, piemērots visdažādākajiem interjeru izveides risinājumiem pie nosacījuma, ka telpā ieplūst pietiekami daudz gaismas, lai izceltu šo krāsas toni. Dažreiz interjerā sienām un grīdai tiek izmantots papildkrāsu pāris nolūkā radīt kontrastu. Citos gadījumos tiek kombinēts viens krāsu tonis uz otra. Kombinējot divus krāsu toņus tiek jaukti divi dažādi vienas krāsas toņi: tumšāks un gaišāks. Tas ļauj iegūt ļoti harmoniskus un neuzkrītošus efektus, kuri tomēr var likties pārāk monotoni.
e) Kā pieskaņot gaišu grīdas segumu sienām un mēbelēm?
Tropisko koku grīdas klājumi dod ļoti siltus grīdas toņus. Piemēram, Quick-Step merbavs, afzelia doussie, dabisks lakots tīkkoks, u.tml. Šīm koksnes šķirnēm raksturīgs dzīvs raksts un šī iemesla dēļ var rasties grūtības piemeklējot saskanīgu sienu un mēbeļu krāsas toni. Padoms! krāsojiet sienas siltos, neitrālos toņos, piemēram, pelēkbaltas vai ietonēti baltas. Tādējādi tiks panākts interesants kontrasts ar grīdas segumu. Ar kontrastiem nevajadzētu pārspīlēt un izmantot tikai vienu vai divus atšķirīgus izceltos krāsu toņus.
f) Kā apgaismojums ietekmē grīdas izskatu?
Krāsas izkliedēta apgaismojumā radīs pavisam citu efektu, nekā spožā saules gaismā vai spilgtā mākslīgajā apgaismojumā. Citiem vārdiem sakot – telpas apgaismojums ir ļoti būtisks faktors. Gaišas krāsas atstaro gaismu, bet tumšas – absorbē to.

Platas plāksnes ar V-veida gropi
No Quick-Step Perspective kolekcijas jūs varat izvēlēties plāksnes ar V-veida gropi garajās malās (UL) vai arī abās malās – gan garākajās, gan īsākajās (UF). Plāksnes ar V-veida gropi garākajās malās rada telpas dziļuma iespaidu. Plāksnes ar V-veida gropēm gan garajās, gan īsajās malās rada lauku mājas grīdas efektu. Ja jūs dodat priekšroku ģeometriska rakstura dizainam, izvēlieties plāksnes bez V-veida gropēm (U).
Platas plāksnes pamīšus ar šaurām
Ja jūs vēlaties ieklāt netradicionāla izskata grīdu, kaut ko rotaļīgu, kombinējiet divu dažādu platumu Perspective grīdas plāksnes un tādējādi jūs iegūsiet pilnīgi jaunu un neparastu interjera dizainu.
Elegance: trīs dažādu garumu šauri dēlīši
Šauri grīdas dēlīši rada plašuma iespaidu. Elegance trīs dažādu garumu dēlīši ir apvienoti vienā iepakojumā. Rezultāts: 54 atšķirīgi koksnes raksti, tātad praktiski grīdas ornaments nekad neatkārtosies.
Noblesse
Vai jums patīk pils grīdu klasiskais izskats un sajūta? Tad pievērsiet uzmanību Quick-Step Noblesse kolekcijai. Skujiņu raksts vai klucīšu raksts: lai izveidotu elegantu grīdas klājumu seno laiku stilā.
Dabīgā akmens un Elegance kombinācija.
Do jusu miteklī ir liela telpa, kuru jūs vēlaties optiski sadalīt virtuves, biroja, dzīvojamajā un atpūtas zonā? Interesantu risinājumu jūs varat iegūt kombinējot lamināta flīzītes un Elegance dēlīšus. Savienojot koka un flīzīšu klājumu ar bezšuves savienojumiem, jūs varat apvienot koka un flīzīšu dizainu, kuri papildinās viens otru un vienlaikus piešķirs jūsu interjeram dažādību.

Komentēts: 1-reiz

  1. Ja reiz padomi, tad padomi.
    Esmu reiz kā tikko uzsācis remontu un esmu ticis līdz grīdai!
    Esmu atradis arī krāsu – http://www.buvdarbiem.lv/apdares-materiali/krasas/krasa-gridam
    Kādas atsauksmes? Viss šķiet labi un cenas labas, nav tik steidzami, varu pagaidīt arī kādu apstirpinājumu.

    Edgars | 17. Jan, 2017 | Reply

Rakstīt komentāru